• 24
  10

  Blíži sa koniec súťaže v zbere starých mobilov

  Záujem o zber mobilov je veľký, čo nás teší, niektoré školy už dokonca naplnili prvé zberné boxy a keďže sa blíži termín ukončenia súťaže, zasielam Vám zopár informácii k odvozu mobilov: Odvoz treba objednať cez web stránku www.recyklohry.sk cez formulár „Odvoz mobilov“, Odvoz treba objednať najneskôr 2.11.2022, Každý zberný box, ktorý budete odovzdávať, musí byť dosledne uzavretý a oblepený lepiacou páskou, S odvozom mobilov oboznámte prosím aj svoje kolegyne, kolegov, poprípade vrátnika,....kuriér nebude na zberné boxy čakať, preto ich majte prosím pripravené. Zber mobilov budeme hodnotiť celý november a december, ale verím, že sa nám podarí výsledky zberu a výhercov cien oznámiť do Vianoc. Nezabúdajte, že hráte až o 255 cien, medzi inými aj o krásne hrnčeky, ruksačiky a hraciu deku od Abrfabr, prednášky od Slovenskej debatnej asociácie, knižky a predplatné od Forbes a hlavne finančné výhry na zelené nápady od Orange Slovensko. 

 • 06
  09

  Spúšťame nový ročník súťaže SMS - Starý Mobil Sem!

  Milé koordinátorky a koordinátori projektu Recyklohry! Som veľmi rada, že Vám môžem oznámiť spustenie ďalšieho ročníka zberu starých mobilných telefónov. Zber potrvá do 2.11.2022. Budeme radi, ak spomeniete zber mobilov na rodičovských združeniach, poprípade výveskách v škole, aby boli rodičia detí o tejto možnosti informovaní aj od Vás, nielen od detí.  Do súťaže sa nám podarilo tento rok pritiahnuť partnerov ako Forbes, ktorý venuje predplatné a knižky, Slovenskú debatnú asociáciu, ktorá ocení školy zaujímavými prednáškami a tiež spoločnosť AbrFabr, ktorá venovala pekné vecičky pre vnímavé detičky vyrobené na Slovensku. Spolu môžete v súťaži hrať o 255 cien! Hlavným partnerom je, tak ako každý ročník,  Orange, ktorý najlepším zberačom venuje tablety, usilovným koorinátorkám a koordinátorom nákupné poukážky a školám financie na zelené projekty, ktoré budú tento rok prerozdeľené  trochu inak ako po minulé ročníky. Všetko dôležité nájdete v pravidlách zberu na našej web stránke.  

 • 05
  09

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý?

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý? Vitajte milí malí a veľkí Recyklohráči v novom školskom roku! Verím, že nás počas neho už nepostretnú žiadne korona vírusy a iné neplechy a bezpečne  a s radosťou ním budeme spoločne kráčať, hrať sa a popritom sa niečo zaújimavé naučíme. Už na úvod roka máme pre vás pripravenú vašu obľúbenú súťaž v zbere starých mobilov. Verím, že sa do nej s chuťou zapojíte. Motivujeme vás možno aj novými odmenami v katalógu odmien, ktorý sme pre vás prichystali. Na nové výhry sa však môžete tešiť aj v súťaži v zbere starých mobilov. Okrem toho vás však počas roka čakajú aj zaujímavé a hravé úlohy. A keďže chceme, aby bol nový rok od začiatku radostný, prinášame vám vyhodnotenie baterkovej súťaže.

 • 30
  06

  "Dovidenia" v budúcom školskom roku!

  Milé koordinátorky a milí koordinátori, ďalší školský rok je za nami a ja verím, že bol napriek mnohým prekážkam úspešný.  Ďakujem Vám za vašu usilovnú prácu v projekte počas školského roka, za vašu energiu, motiváciu a tiež spätnú väzbu, ktorá je pre nás dôležitá. Prajem Vám krásne leto, veľa oddychu, veľa načerpanej energie a spokojných dní. Už teraz sa teším na vás a na spoluprácu v budúcom školskom roku.....ale úplný pokoj Vám predsa len nedám

 • 07
  06

  Vyhodnotenie úlohy - Hoaxy nás neoklamú!

  Ďakujem všetkým školám, ktoré sa do poslednej úlohy v tomto školskom roku zapojili.  Poslali ste nám nádherné obrázky ku Dňu Zeme a starší Recyklohráči pripravili naozaj perfektné prezentácie o hoaxoch.  Podľa mnohých bola časť o vyhľadávaní hoaxov veľmi podnetná no zároveň náročná. Po skontrolovaní všetkých riešení, musíme povedať, že môžete byť na mladých Recyklohráčov hrdí. Zvládli to výborne! Keďže ste nám spravili veľkú radosť vy, tak sme sa rozhodli, že vám veľkú radosť spravíme aj my a jednu školu v kategórii stredné školy odmeníme workshopom od Slovenskej debatnej asociácie práve na tému kritické myslenie a argumentovanie.  Ak vás téma kritického myslenia zaujala, dávam do pozornosti vzdelávacie aktivity Slovenskej debatnej asociácie. Pokojne si môžete u nich objednať semináre, workshopy alebo sa zapojiť do debatnej ligy....aktivity sú vhodné pre 2.stupeň základných škôl a stredné školy.

 • 22
  04

  Stresu je všade dosť, ale v Recyklohrách sa mu vyhneme!

  Verím, že ste si dnešný Deň Zeme užili a že z aktivít, ktoré ste s deťmi robili máte dobrý pocit. Aj tento deň predznamenáva, že už sa pomaly blíži koniec školského roka. A keďže stresu máme zo všetkých strán dosť, v Recyklohrách sa mu vyhneme

 • 15
  03

  Hoaxy nás neoklamú!

  Prinášame vám ďalšiu úlohu v tomto školskom roku. Väčší Recyklohráči budú mať naozaj ťažkú úlohu, ktorá je v súčasnosti veľmi aktuálna a týka sa hoaxov. Verím, že nájdete odvahu vrhnúť sa do tejto ťažkej témy. Úloha trvá až do mája a jej tému môžete využiť aj k oslave Dňa Zeme, pretože v úlohe budete hľadať environmentálne hoaxy.

 • 04
  03

  Súťaž pre Recyklohráčov

  Milí malí Recyklohráči, náš partner v projekte - Strom života pre vás pripravil súťaž k Svetovému Dňu vody 22.03.2022. Pomocou QR kódu sa dostanete k zaujímavému pokusu. O tom, ako u vás táto aktivita prebiehala pošlite fotodokumentáciu a krátky popis na adresu stromacik@stromzivota.sk najneskôr do 25.03.2022. Jedného z vás Strom života odmení peknou stromáčikovskou cenou.

 • 03
  02

  Vhodnotenie dážďovkovej úlohy

  V poslednej úlohe, ktorú sme pripravili v spolupráci s OZ Kompostujme, ste si preverili a možno aj nadobudli nové vedomosti o kompostovaní. Ako ste nám viacerí písali, je to hotová veda. A máte úplnú pravdu. Sme však veľmi radi, že sa do úlohy zapojilo až 169 škôl a väčšina z nich zvládla splniť úlohu na jednotku. Práce detí a študentov boli naozaj krásne a v OZ kompostujme sa skutočne zapotili, kým vybrali tie najlepšie. A ktoré školy vyhrali perfektnú prednášku so živými kalifornskými dážďovkami od OZ Kompostujme? Tento krát sme vyhlásenie ocenených škôl vymysleli trochu netradične a prezradia Vám to priamo v OZ Kompostujme na tomto linku: https://youtu.be/oofDL_EaIn8 Okrem toho sme odmenili 40 koordinátoriek a koodinátorov peknými knižkami a zľavovými poukážkami, ktoré možu využiť v e-shope OZ Kompostujme.

 • 17
  01

  Výhercovia tlačiarní

  Do losovania o 6 tlačiarní od spoločnosti CANON sa zapojilo 137 škôl. Šťastie sa usmialo na školy: Gymnázium J.A. Komenského s VJM v Želiezovciach, Základnú školu, Levočská 11 v Spišskej Novej Vsi, Základnú školu s MŠ vo Važci, SOŠ polytechnickú v Dolnom Kubíne, Základnú školu, M. Rázusa vo Zvolene a na Spojenú školu internátnu v Prešove. Výhercom srdečne blahoželáme. Školy, na ktoré sa šťastie tentokrát neusmialo, nemusia byť smutné. V najbližšom období nás ešte čaká ....

1310
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.