Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 13
  10

  Ešte stále sa môžete prihlásiť do zberu starých mobilov!

  Zber mobilov sa nám rozbehol, ale veríme, že počet zapojených škôl ešte stúpne, aby sa nám podaril minimálne taký pekný výsledok ako po minulé roky. Do zberu starých mobilov sa skutočne oplatí zapojiť.  Ako dôkaz si môžete pozrieť na našej web stránke videá krásnych zelených projektov, ktoré si školy financovali z výhry v našej súťaži minulý rok. Verím, že sa necháte inšpirovať a  že vás videá budú motivovať, aby ste zber mobilov na škole ešte viac rozbehli. Nezabudnite, že okrem toho súťažíte aj o 50 novučkých tabletov, predplatné environmentálneho časopisu Stromáčik a hŕbu krásnych knižiek. Najúspešnejších  koordinátorov zberu čakajú nákupné poukážky v hodnote 50 eur! Podporiť zber na škole pomôže možno aj fakt, že 14.október je vyhlásený za medzinárodný deň elektroodpadu. Tou najlepšou formou oslavy bude nejakému elektrozariadeniu zaručiť recykláciu, tak šup, šup s ním do Recyklohráčskej nádoby :-).

 • 13
  09

  Myslime pozitívne!

  Vedeli ste, že dnes je  Deň pozitívneho myslenia? Viem, že táto doba nám veľa možností na pozitívne myslenie neponúka, no skúsiť to aj tak môžeme. V Recyklohrách pozitívne myslíme, a preto dúfame, že sa do aktuálneho zberu mobilov  zapojí čo najviac škôl a podarí sa nám spolu vyzbierať zase veľa starých mobilných telefónov. Pozitívne Vás bude motivovať možno aj krátka upútavka pre aktuálny ročník zberu, ktorú pripravil Orange, a ktorú si možete pozrieť na: https://www.youtube.com/watch?v=NGjH7maB65M  

 • 07
  09

  Úvod školského roka s novou úlohou a zberom starých mobilov!

  Milí Recyklohráči, verím, že ste si počas prázdnin poriadne oddýchli a už sa tešíte zo spolužiakov a učiteľov v školách a škôlkach.  Nový školský rok začínáme veľmi obľúbeným zberom starých mobilov a s ním spúšťame aj novú úlohu. Podľa všetkého nás čaká rok plný neistoty, ale nevešajme hlavu, my vám jednu istotu dať vieme a to, že budeme pre vás aj tento školský rok vymýšľať nové úlohy a pomáhať vám chrániť životné prostredie najviac ako sa dá

 • 29
  06

  Slovensko sa rozrástlo o nových 2089 stromov!

  Pri zadávaní poslednej úlohy s názvom Čo s klimatickou krízou? II. som sa trocha obávala či sa v neistej situácii s Covid 19 nájde zopár škôl, ktoré nejaký ten stromček vysadia. Keď som však začala čítať vaše reportáže, pozerať fotky z výsadby a zapisovať počet vysadených stromov do tabuľky, zase som si potvrdila, že mám tú česť pracovať s výnimočnými učiteľmi, ktorých zanietenie pre dobrú vec nezastaví ani pandémia. Napriek tomu, že niektoré školy boli zatvorené, dokázali ste sa výborne zorganizovať a  po celom Slovensku ste vysadili až 2089 stromov. Je to úžasný výsledok. Okrem toho sa 48 koordinátorov zapojilo do online kurzu o klimatickej zmene. 

Všetky novinky a aktuality
1302
registrovaných škôl