Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

viac informácií

Novinky a aktuality

21 04

Deň Zeme

Zajtra oslavujeme Deň Zeme a dúfam, že mnohí z Vás sa pripravujú v tento deň splniť našu aktuálnu úlohu. Verím, že počasie bude priať a akcie so sadením stromov sa vám vydaria na jednotku alebo aspoň na 200 bodov, ktoré škole pripíšeme za jeden zasadený strom, ktoré škole pripíšeme za jeden zasadený strom. Naše nové video by vám malo pomôcť presvedčiť aj žiakov, ktorým sa do sadenia príliš nechce. Že ho ešte nevideli? Stačí im preposlať link: https://www.youtube.com/watch?v=hyIRMMXnaqw&t=1s

30 03

Vyhodnotenie dizajnérskej úlohy

Musíme uznať, že medzi malými Recyklohráčmi sa skrývajú naozaj veľké dizajnérske talenty, o ktorých budeme v budúcnosti určite ešte počuť. Ste zvedaví, kto poslal najkrajšie, najnápaditejšie a najoriginálnejšie návrhy krabičiek na zber batérii? 

24 03

Čo s klimatickou krízou?II

Zdá sa vám názov úlohy povedomý? Máte pocit, že túto úlohu ste už so žiakmi robili? Áno, máte pravdu. Keďže úloha bola veľmi úspešná a mala krásne ohlasy, rozhodli sme sa spolu so Zeleným vzdelávacím fondomna jej druhom pokračovaní, z čoho sa veľmi tešíme. Uvedomujeme si, že podmienky nie sú veľmi priaznivé, preto sme na úlohu vymedzili oveľa dlhší čas ako zvyčajne. Veríme, že naši skvelí Recyklohráči nájdu cestu a spôsob ako úlohu splniť a pomôcť tak zmierniť dopady zmeny klímy.

08 02

Nová kreatívna úloha v Recyklohrách

Situácia s otváraním škôl je stále neistá a keďže Recyklohry nechcú byť ani v tomto období pasívne, pripravili sme veľmi nenáročnú, kreatívnu  a hravú úlohu, ktorú zvládnu všetci aj doma, bez pomoci veľkých Recyklohráčov:-). V novej úlohe sa totiž zahráte na dizajnérov.

všetky novinky a aktuality

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

1262 registrovaných škôl

Nie je nainštalovaný flash plugin.