Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

viac informácií

Novinky a aktuality

29 06

Slovensko sa rozrástlo o nových 2089 stromov!

Pri zadávaní poslednej úlohy s názvom Čo s klimatickou krízou? II. som sa trocha obávala či sa v neistej situácii s Covid 19 nájde zopár škôl, ktoré nejaký ten stromček vysadia. Keď som však začala čítať vaše reportáže, pozerať fotky z výsadby a zapisovať počet vysadených stromov do tabuľky, zase som si potvrdila, že mám tú česť pracovať s výnimočnými učiteľmi, ktorých zanietenie pre dobrú vec nezastaví ani pandémia. Napriek tomu, že niektoré školy boli zatvorené, dokázali ste sa výborne zorganizovať a  po celom Slovensku ste vysadili až 2089 stromov. Je to úžasný výsledok. Okrem toho sa 48 koordinátorov zapojilo do online kurzu o klimatickej zmene. 

21 04

Deň Zeme

Zajtra oslavujeme Deň Zeme a dúfam, že mnohí z Vás sa pripravujú v tento deň splniť našu aktuálnu úlohu. Verím, že počasie bude priať a akcie so sadením stromov sa vám vydaria na jednotku alebo aspoň na 200 bodov, ktoré škole pripíšeme za jeden zasadený strom, ktoré škole pripíšeme za jeden zasadený strom. Naše nové video by vám malo pomôcť presvedčiť aj žiakov, ktorým sa do sadenia príliš nechce. Že ho ešte nevideli? Stačí im preposlať link: https://www.youtube.com/watch?v=hyIRMMXnaqw&t=1s

30 03

Vyhodnotenie dizajnérskej úlohy

Musíme uznať, že medzi malými Recyklohráčmi sa skrývajú naozaj veľké dizajnérske talenty, o ktorých budeme v budúcnosti určite ešte počuť. Ste zvedaví, kto poslal najkrajšie, najnápaditejšie a najoriginálnejšie návrhy krabičiek na zber batérii? 

24 03

Čo s klimatickou krízou?II

Zdá sa vám názov úlohy povedomý? Máte pocit, že túto úlohu ste už so žiakmi robili? Áno, máte pravdu. Keďže úloha bola veľmi úspešná a mala krásne ohlasy, rozhodli sme sa spolu so Zeleným vzdelávacím fondomna jej druhom pokračovaní, z čoho sa veľmi tešíme. Uvedomujeme si, že podmienky nie sú veľmi priaznivé, preto sme na úlohu vymedzili oveľa dlhší čas ako zvyčajne. Veríme, že naši skvelí Recyklohráči nájdu cestu a spôsob ako úlohu splniť a pomôcť tak zmierniť dopady zmeny klímy.

všetky novinky a aktuality

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

1251 registrovaných škôl

Nie je nainštalovaný flash plugin.